ppi 2012          

Zapowiedź: VI Genryoku Cup - Puchar Źródeł Wisły w Kendo

Już 7 maja odbędzie się kolejna edycja Genryoku Cup - Puchar Źródeł Wisły, czyli bardzo popularnego turnieju kendo, który z roku na rok przyciąga coraz więcej zawodników i kibiców. 

Podobniej jak w latach poprzednich zawody zostaną podzielone na dwa dni - w sobotę odbędą się konkurencje indywidualne, natomiast w niedziele drużynowe oraz egzaminy na stopnie kyu i dan.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją na stronie wydarzenia.

Więcej…

 

XIV Mistrzostwa Japonii Kendo 8 danów - Miyazaki zwycięzcą

W minioną sobotę po raz czternasty odbyły się Mistrzostwa Japonii Kendo 8 danów. W turnieju wzięło udział 32 mistrzów zaproszonych z całego Kraju Kwitnącej Wiśni. Najmłodszy uczestnik miał 52 lata, natomiast najstarszy 65.

Tegorocznym mistrzem Japonii 8 danów został Masahiro Miyazaki z prefektury Kanagawa - jeden z najbardziej odznaczonych kendoków, 6-krotny Mistrz Japonii. Był to jego drugi występ na tych zawodach, w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce. Ubiegłoroczny mistrz Kazuo Furukawa natomiast po pierwszej wygranej walce zakończył turniej w 1/8 finału.

Wyniki:
1. Miyazaki Masahiro
2. Matsumoto Masashi
3. Koyama Masahiro/ Matsuda Isato

Nagrania walk turniejowych można obejrzeć na profilu Youtube Wszechjapońskiej Federacji Kendo.

 

Więcej…

 

Pierwszy wrocławski turniej międzyklubowy

8 kwietnia w siedzibie wrocławskiego klub Ryushinkai odbył się pierwszy w historii turniej wrocławskich klubów kendo. Poza gospodarzami w zawodach wzięło udział Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo, co zaowocowało rywalizacją 19 zawodników i zawodniczek z dwóch klub.

W turnieju zwyciężył reprezentujący Ryushinkai Mateusz Niewiadomski, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Łukasza Burzyńskiego.

Sędziowaniem zajęli się Julian Górski, Alina Gdeczyk, Maria Bober oraz Wiesław Biel - trener reprezentacji Polski kendo kobiet.

 

III etap Trójmiejskiej Ligi Kendo - wyniki

W minionym tygodniu odbyło się trzecie spotkanie Trójmiejskiej Ligi Kendo. W zmaganiach wzięło udział ok. 20 kendoków i kendoczek z trójmiejskich klubów kendo. Tym razem najwyższe pozycje zostały pozajmowane przez członków gdyńskiego klubu Bushido.

Na podium znaleźli się:

Miejsce I: Bartosz Barylski z Gdyńskiego Bushido
Miejsce II: Jacek Łapiński z Sopockiego Klubu Kendo 
Miejsce III: Maciej Majerczyk i Kacper Falicki z Gdyńskiego Bushido.

Serdecznie gratuujemy zwycięzcom. Następna kolejka Ligi odbędzie się prawdopodobnie pod koniec kwietnia.

 

Video: Polscy kendocy w TVN24

8 kwietnia o godzinie 21:30 na kanale TVN24 w programie "Polska i Świat" nadany został parominutowy materiał poświęcony suksesowi reprezentacji Polski kendo na ostatnich Mistrzostwach Europy w Macedonii. W materiale wypowiadają się trenerzy, zawodnicy oraz działacze PZKendo.

Wszystkich ciekawych zapraszamy do zapoznania się z materiałem  pod tym adresem na stronie kanału.

 

Kendo w TVN24 dzisiaj o 21:30

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia dzisiaj w godzinach wieczornych kanału TVN24, na którym ok. godziny 21:30 w programie "Polska i Świat" ma pojawić się materiał poświęcony sukcesowi reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy.

Materiał ma również być dostępny od dnia jutrzejszego na stronie internetowej stacji.

 

Sukces Polski na Mistrzostwach Europy w Kendo!

W dniach 1-3 kwietnia na Mistrzostwach Europy w Kendo reprezentacja Polski wywalczyła drużynowe srebro i indywidualny brąz. Na odbywającym się w stolicy Macedonii turnieju męska drużyna dopiero w finale ustąpiła Francji, w kategorii indywidualnej natomiast Krzysztof Bosak doszedł do półfinału.

Dobra postawa polskiej reprezentacji została dodatkowo doceniona przez sędziów, którzy trzykrotnie przyznali Polakom tradycyjną nagrodę kantosho (za ducha walki), które otrzymali Maciej Wierzbowski (za turniej męski indywidualny) oraz dwukrotnie Alina Gdeczyk (za turnieje kobiece indywidualny i drużynowy).

Kobieca reprezentacja Polski również zaprezentowała się z dobrej strony dochodząc do ćwierćfinału w turnieju drużynowym. W walce o medal przegrała mecz jednym małym punktem. W turnieju indywidualnym najdalej doszła Alina Gdeczyk, która w ćwierćfinale uległa późniejszej mistrzyni Europy.

Reprezentacja juniorów, mimo że składała się w całości z debiutantów, również pokazała mocnego ducha. Wierzymy, że za rok za dobrą postawą pójdą wyniki.

Jest to najlepszy wynik męskiej reprezentacji w 43-letniej historii polskiego kendo.

Pełna relacja wkrótce.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 86

Najbliższe wydarzenia

4 Czerwca WARSZAWA - Matsuri: piknik z kulturą japońską

11 Czerwca Bydgoszcz - IMP Juniorów i Młodzieży 2016

17-18 Czerwsca Wrocław - Vratislava Cup

Newsletter
Partnerzy i Sponsorzy
Sponsor reprezentacji jodo:
 
Patron Medialny Reprezentacji na MŚ:

iaido.info.pl

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_feed/helper.php on line 46
jodo.pl

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_feed/helper.php on line 46
Zdjęcie losowe
EKC Gdynia 2011

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Użytkownik

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 994267
Reklama