ppi 2012          

Wizyta sensei Hisao Horiguchi w Polsce

 

W dniach 7-14 z wizytą w Polsce przebywał z wizytą sensei Hisao Horiguchi - 7 dan kendo, honorowy członek Polskiego Związku Kendo. W tym czasie między innymi odwiedził Warszawę i Olsztyn, gdzie poprowadził serię treningów. Punktem kulminacyjnym jego wizyty było dwudniowe seminarium kendo w podwarszawskich Markach.

W seminarium wzięło udział ponad 50 kendoków, w tym poza przedstawicielami polskich klubów również gościnnie ekipa z Litwy. Seminarium było także ostatnim programowym spotkaniem reprezentacji Polski w ramach przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy. Z tego względu duża część programu zajęć została zadedykowana przygotowaniu zawodniczemu.

Polscy zawodnicy i zawodniczki będą mogli wypróbować nowe umiejętności już za niecałe 3 tygodnie w Macedonii. 

 

Zgrupowanie kendo z sensei Sone i Shimodaira w Poznaniu

Tengukai Poznań zaprasza na kolejne spotkanie z japońskimi mistrzami KENDO, które odbędzie się 19-20 marca 2016r. 

Zgrupowanie poprowadzą: Sensei Sone Koetsu (Kendo Kyoshi 8 DAN) oraz Sensei Shimodaira Shinichiro (Kendo Renshi 7 DAN). Towarzyszyć im będą zawodnicy jednego z tokijskich uniwersytetów - Kosuge Masaki i Suzuki Kenta.

Zajęcia odbywać się będą w:
w sobotę w godzinach 11:00-13:30 oraz 15:30-18:30 (Hala sportowa LO. im Marii Magdaleny)
w niedzielę w godzinach 10:00-12:00 oraz 13:00-15:00 (Dojo Centrum Tengukai: Poznań, ul. Garbary 24)

Wyżywienie i noclegi: we własnym zakresie. 
Zgłoszenia: do 10.03 na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Opłata za udział w treningach: 80zł za dwa dni, 50zł za dzień, płatna przelewem na rachunek bankowy CTSJ TENGUKAI: mBank 56 1140 2017 0000 4402 1286 2326.

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Konsultacje iaido i Puchar Polski Iaido w Zawierciu - relacja

Pierwszy weekend marca dla wielu polskich Iaidoków oznaczał czas spędzony na Jurze. Konsultacje iaido poprowadził sensei Henry Schubert, 6 dan iaido renshi, wspomagany przez trenera kadry polski sensei Adama Kitkowskiego 5 dan iaido oraz sensei Macieja Aleksandrowicza 5 dan iaido. 

W ciągu dwóch dni sensei przede wszystkim skupił się na podstawach iaido, choć większość zagadnień można było odnieść wprost do wszystkich sztuk walki. Główny nacisk padł na pracę wzrokiem, oddech, dystans oraz rytm poszczególnych kata.

Pod koniec sobotniego treningu odbyły się 2 eliminacje Pucharu Polski Iaido. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach okazali się 
- Mudan: Dariusz Borowiak (Meishinkan)
- Shodan: Agnieszka Krawczyk (WSK)
- Nidan: Tomasz Gabrusewicz (Meishinkan)
- Sandan: Kamil Orciuch (Bumeikan)
- Yondan: Łukasz Machura (Bumeikan)
 
Pełne wyniki i klasyfikację Pucharu w edycji 2016 można znaleźć na stronie http://kendo.pl/ppi.
 
Niedziela to trening "oczami sędziego". Każde kata ZNKR omówione pod kątem sędziowania czy egzaminowania pokazało, jak różne mogą być opinie i podejścia do iaido, przez co może nieco jaśniej mogliśmy zobaczyć dlaczego nie zawsze wygrywamy na zawodach. 
 
Więcej zdjęć można znaleźć na stronach FB Pucharu Polski Iaido [link: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1257325560951013.1073741825.188990127784567&type=1&l=9075574ae4]
 
Na kolejną imprezę Polskiego Związku Kendo przy współpracy z Zawierciańskim OSIR-em zapraszamy już w maju. W dniach 19 - 22 maja odbędą się 10 Otwarte Mistrzostwa Polski Jodo oraz Iaido. 
 

Złoto Aliny Gdeczyk na Ijima Cup 2016!

  
fot: Greenwood Smart
 

Niezmiernie miło nam przekazać, że na odbywającym się w miniony weekend w Amsterdamie Ijima Cup 2016 polska zawodniczka Alina Gdeczyk okazała się bezkonkurencyjna zdobywając złoty medal w kategorii kobiecej. 

Ijima Cup jest znanym i lubianym w Europie turniejem, w którym udział biorą przedstawiciele najsilniejszych europejskich klubów kendo. Wśród nich znalazła się również 9-osobowa ekipa z Polski, z czego aż 7 reprezentantów na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Ostatecznie najlepiej w swojej kategorii poradziła sobie Alina Gdeczyk, pokonując w finale mającą polskie korzenie, a reprezentującą Francję Paulinę Stolarz - byłą indywidualną Mistrzynię Europy.

Jest to zatem kolejny sukces Aliny Gdeczyk w ostatnich tygodniach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

II etap Trójmiejskiej Ligi Kendo

Trójmiejska Liga Kendo pewnie posuwa się do przodu. W ubiegłą sobotę 27 lutego 2016 odbyło się drugie spotkanie pierwszej edycji. Na lidze zjawiło się 16 kendoków z całego Trójmiasta, by walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej w dwóch kategoriach - w bogu (pojedynki zawodnicze) i bez bogu (podstawowe ćwiczenia).

W grupie bez bogu zawody zdominowała Ola Dalecka, zaś w grupie z bogu ponowne zwycięstwo odniósł Maciej Wroński z Sopockiego Klubu Kendo. Lokatę drugą zaś zdobył należący do gdyńskiego klubu Bushido Maciej Majerczyk. 

Więcej…

 

Zgrupowanie kendo z sensei Hisao Horiguchi

 

W dniach 11-13 marca w podwarszawskich Markach odbędzie się zgrupowanie kendo, które poprowadzi sensei Hisao Horiguchi - 7 dan kendo, honorowy członek Polskiego Związku Kendo. Sensei dokładnie zna polskie kendo i w oparciu o wieloletnią współpracę przygotował specjalne zajęcia dla wszystkich poziomów zaawansowania.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do udziału.

Więcej…

 

Patronat PZKendo: Teatr Miecza


Od października zeszłego roku w Świdniku swoją misję realizuje Teatr Miecza - organizacja, która postawiła sobie za cel animowanie młodzieży poprzez organizowanie prelekcji, konwentów, cyklicznich spotkań. Jak można wywnioskować z samej nazwy, projekt  zajmuje się przede wszystkim teatrem i szermierką w różnych odmianach.

Młodzi świdniczanie nie próżnują i w ramach projektu przeprowadzili już szereg wydarzeń i warsztatów, z czego ostatnie tydzień temu - turniej szermierczy będący zwieńczeniem "Fantastycznych Ferii". W wydarzeniu tym wzięli między innymi zawodnicy Lubelskiego Stowarzyszenia Kendo, którzy poprowadzili pokaz i warsztaty kendo dla publiczności. Kendo zresztą często pojawia się w wydarzeniach Teatru Miecza.

Polski Związek Kendo bardzo docenia starania członków projektu mające na celu krzewić zdrowy styl życia i zamiłowanie do wszelkich form szermierki i jesteśmy dumni, że możemy patronować tak wspaniałej inicjatywie. 

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 86

Najbliższe wydarzenia

4 Czerwca WARSZAWA - Matsuri: piknik z kulturą japońską

11 Czerwca Bydgoszcz - IMP Juniorów i Młodzieży 2016

17-18 Czerwsca Wrocław - Vratislava Cup

Newsletter
Partnerzy i Sponsorzy
Sponsor reprezentacji jodo:
 
Patron Medialny Reprezentacji na MŚ:

iaido.info.pl

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_feed/helper.php on line 46
jodo.pl

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_feed/helper.php on line 46
Zdjęcie losowe
EKC Gdynia 2011

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Użytkownik

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 994275
Reklama