ppi 2012          

Medale Polaków na Open de France kendo 2016

   

W walentynkowy weekend we Francji odbywał się Open de France kendo, czyli jeden z największych turniejów kendo w Europie. Ponad 200 zawodników z całej Europy stanęło do rywalizacji w 7 kategoriach. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów Polski, którzy w tym roku stawili się  w bardzo mocnym składzie.

Ostatecznie polska ekipa pokazała się ze świetnej strony zdobywając medale w dwóch kategoriach:

  • Alina Gdeczyk zdobyła brąz w kategorii kobiecej
  • Kasper Yearwood zdobył srebro w kategorii 3 dan mężczyzn

Na pochwałę zasługuje też postawa dwóch zawodników z Sopotu - Macieja Wrońskiego, który otarł się o medal w kategorii 4 dan+ dochodząc do ćwierćfinału oraz Piotra Horniatkiewicza, który doszedł do ćwierćfinału w kategorii 1-2 dan.  W kategorii drużynowej były dwie okazje na medal dla Polaków - drużyna reprezentacji Polski minimalnie przegrała w ćwierćfinale, podobnie jak ASCPA 1, w której składzie był Piotr Horniatkiewicz.

Pokazać się tak dobrze na tak znaczącym turnieju to wielki sukces i pozwala z optymizmem patrzeć na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Dwóch polskich sędziów powołanych na Mistrzostwa Europy w Kendo 2016

 

Niezmiernie miło nam przekazać, że w tym roku po odbywającym się w przedostatni weekend lutego seminarium sędziowskim Europejska Federacja Kendo ogłosiła listę sędziów na najbliższe Mistrzostwa Europy, na której znalazło się dwóch Polaków.

Powołanie na Mistrzostwa Europy 2016 w Skopje otrzymali panowie Andrzej Kustosz (6 dan kendo) oraz Artur Hessel (6 dan renshi kendo). 

Obaj panowie mają wieloletnie doświadczenie w sędziowaniu zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej i nieraz otrzymywali powołania na Mistrzostwa Europy. Andrzej Kustosz dodatkowo może poszczycić się tym, że jako pierwsza osoba z naszej części Europy został sędzią międzynarodowym, czym przetarł szlaki dla innych krajów.

Obu panom serdecznie gratulujemy!

 

List gratulacyjny dla PZKendo od prezydenta RP Andrzeja Dudy

  

Bardzo miło nam poinformować, że wieloletni wysiłek zawodników: Agnieszki Krawczyk, Kamila Orciucha, Piotra Wawrzyniaka, Tomasza Antkowiaka, Adama Bieniaka, Łukasza Machury oraz trenera kadry narodowej iaido Adama Kitkowskiego został doceniony przez Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę.

Przypominamy, że nasi iaidocy na Mistrzostwach Europy Iaido w Berlinie oraz Helsinkach zdobyli dwa razy z rzędu drużynowe mistrzostwo Europy, króre dodatkowo uzupełnili medalami w kategoriach indywidualnych. W związku z tym Polski Związek Kendo otrzymał od pana prezydenta list z oficjalnymi gratulacjami.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma.

Więcej…

 

Seminarium sędziowskie EKF w Brukseli 2016

 
fot. K. Yearwood

W miniony weekend w Brukseli odbyło się coroczne szkolenie sędziów organizowane przez Europejską Federację Kendo. Wydarzenie to jest bardzo ważnym etapem organizacyjnych przygotwań do Mistrzostw, ponieważ  na jego podstawie ustalane są ostateczne składy sędziowskie. Seminarium towarzyszy przyjazd japońskich ekspertów w dziedzinie sędziowania, którzy zajmują sie merytorycznym przygotowaniem zajęć. 

Przy okazji zajęć dla sędziów odbywają się walki zawodnicze, w których biorą udział specjalnie zaproszeni zawodnicy z całej Europy. By dbać o wysoki poziom walk, organizatorzy pozwalają na udział tylko członkom reprezentacji narodowych.

Tym razem Polska wysłała trójkę reprezentantów - Krzysztofa Bosaka, Kaspra Yearwooda oraz Marię Bober, którzy mieli okazję nie tylko zawalczyć z innymi zawodnikami na wysokim poziomie, lecz również zapoznać się z obecnymi standardami sędziowania w Europie.

 

Na luzie: Kendo w teledysku Mezo i Sary Pach - "Niepodzielni"

Weekend w tym tygodniu witamy ciekawą informacją ze świata muzyki. W najnowszym teledysku rapera Mezo i Sary Pach obok artystów można było zobaczyć między innymi kendoków i kendoczki z Łódzkiego UKS kendo.  

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z materiałem i życzymy miłego weekendu.  

 

Ruszyła Trójmiejska Liga Kendo

 

W przedostatnią sobotę stycznia odbyło się pierwsze w historii spotkanie Trójmiejskiej Ligi Kendo. Ponad 20 zawodników z trójmiejskich klubów rywalizowało o punkty rankingowe w dwóch kategoriach.

Zwycięzcą w kategorii bez zbroi został Tadek Wowerka, a wśród osób w zbroi - Maciej Wroński (Obaj z Sopockiego Klubu Kendo). 

Kolejna kolejka ligi zapowiedziana jest na luty.

 

Międzynarodowe zgrupowanie reprezentacji kendo w Budapeszcie

W miniony weekend po raz trzeci odbyło się międzynarodowe seminarium kendo w Budapeszcie, które przeznaczone jest dla członków reprezentacji narodowych. W tym roku zjawili się przedstawiciele aż 8 krajów europejskich (w tym Polska) oraz dodatkowo na specjalne zaproszenie drużyna kendo z koreańskiego uniwersytetu Mokpo.

Przy 9 drużynach walczących w formule "każdy z każdym" rozegranych zostało łącznie 36 meczów wśród panów oraz 21 wśród pań, u których drużyn było 7. Polskę reprezentowało odpowiednio 6 reprezentantów: Rafał Jaśtak, Krzysztof Bosak, Maciej Wroński, Przemysław Szymiec, Wojciech Ritszel i Kasper Yearwood, oraz 6 reprezentantek: Agnieszka Wial, Alina Gdeczyk, Agnieszka Gil, Katarzyna Śledź, Agata Perzyńska i Aleksandra Polok. 

Polskie ekipy jak zawsze radziły sobie bardzo dobrze w rywalizacji i gdyby były to pełnoprawne zawody obie drużyny znalazły by się na podium. Jednak podstawowym celem tego zjazdu jest możliwośc wspólnego potrenowania w formule zawodniczej na najwyższym poziomie mając w perspektywie Mistrzostwa Europy.

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 86

Najbliższe wydarzenia

4 Czerwca WARSZAWA - Matsuri: piknik z kulturą japońską

11 Czerwca Bydgoszcz - IMP Juniorów i Młodzieży 2016

17-18 Czerwsca Wrocław - Vratislava Cup

Newsletter
Partnerzy i Sponsorzy
Sponsor reprezentacji jodo:
 
Patron Medialny Reprezentacji na MŚ:

iaido.info.pl

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_feed/helper.php on line 46
jodo.pl

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_feed/helper.php on line 46
Zdjęcie losowe
EKC Gdynia 2011

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Użytkownik

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 994265
Reklama