ppi 2012          

W sobotę rozpocznie się Letni Obóz Kendo w Wiśle

 

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę rozpocznie się tegoroczny letni obóz kendo. Zajęcia poprowadzą trenerzy reprezentacji Polski oraz specjalnie zaproszeni goście z Japonii: Tetsuyuki Okuzono i Miyoko Ota. 

Pierwszy trening rozpocznie się 30 lipca o godzinie 15:00, ostatni natomiast odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 10:00. 

Na wszystkich uczestników czeka zatem wiele godzin ciężkich i pouczających treningów, starannie przygotowanych przez zespół instruktorski. Warto pamiętać, że obóz jest zarazem początkiem nowego sezonu kadrowego i będzie pierwszą okazja dla ambitnych zawodników, by się wykazać i wypracować formę. 

Wszystkim uczestnikom życzymy owocnych treningów!

 

Powstaje książka "Kendo nie tylko dla dzieci"

 
Miło nam poinformować, że rozpoczęły się prace redakcyjne w związku z wydaniem książki „Kendo. Nie tylko dla dzieci”, która ukaże się nakładem VF books.
 
Jest to po Aikido i Judo trzecia pozycja z serii przybliżającej podstawowe zagadnienia japońskich sztuk walki młodym czytelnikom.  
 
Książka powstała dzięki współpracy Jacka Lipińskiego - trenera i zawodnika kendo, który przygotował tekst książki, ioraz Jarosława Kajdany - ilustratora i pomysłodawcy serii.
 
Postępy w pracy nad książką można już od dzisiaj obserwować na oficjalnej stronie facebookowej książki  - zamieszczane na niej będą na bieżąco materiały dotyczące powstawania książki oraz ciekawostki dotyczące kendo.
 
Bardzo cieszymy się, że pojawiła się taka inicjatywa i zachęcamy wszystkich do polubienia strony!
 

Już w ten weekend festiwal Animasturi 2016

 

Już w ten weekend odbędzie się jedno z największych wydarzeń związanych z japońską kulturą w Warszawie - objęty patronatem Polskiego Związku Kendo festiwal Animatsuri 2016. 

Od piątku do soboty wszyscy entuzjaści Kraju Kwitnącej Wiśni będą mogli doświadczyć mocy atrakcji zwiazanych z Japonią, zaczynając od konkursów i zabaw grupowych, poprzez prelekcje i panele, na dużych wydarzeniach na scenie głównej kończąc.

 

"Kendockim" dniem festiwalu będzie sobota, bowiem wtedy odbędą się aż 3 atrakcje związane z drogą miecza, a będą to:

Pokaz i warsztaty kendo poprowadzone przez klub Tonbo Kendo Warszawa, które odbędą się w godzinach 14:30-16:00 na scenie głównej

Dodatkowo poprowadzone zostaną dwie prelekcje:

Poświęconą sukcesom sportowym polskich kendoków - poprowadzi Jacek Lipiński w godz. 20:30-22:00

Opowiadającą o wrażeniach reprezentantów Polski po Mistrzostwach Europy w Kendo - poprowadzą Jacek Lipiński i Katarzyna Śledź w godz. 22:00-23:30

 

Pełną informację o festiwalu można znaleźć na stronie http://festiwal.animatsuri.pl/pl_PL/

Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!

 

Medale Polaków na Hungary Cup w Budapeszcie

 

W dniach 16-17 lipca w stolicy Węgier odbyła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju kendo Hungary Cup. Są to jedne z najbardziej znaczących zawodów lokalnych w kalendarzu europejskiego kendo, choćby ze względu na częste przyjazdy wysokich stopniem japońskich mistrzów oraz egzaminy na stopnie dan 1-7.

Na takich zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć także polskich kendoków i kendoczek, którzy licznie przybyli do Budapesztu, by z powodzeniem wystartować w kategoriach indywidualnych i drużynowych.

Ostatecznie polska ekipa wywaczyła:

Nagroda kantosho w kategorii męskiej - Maciej Wierzbowski

Nagroda kantosho w kategorii kobiecej - Alina Gdeczyk

2 miejsce w kategorii kyu - Wiktor Skórczewski

3 miejsce drużynowo - Warszawski Klub Kendo (Filip Paradowski, Krzysztof Bosak, Maciej Wierzbowski, Mateusz Wierzbowski, Kasper Yearwood i Alina Gdeczyk)

1 miejsce drużynowo - Krzysztof Fiłonowicz (Drużyna "Ronin")

W kategorii drużynowej również została przyznana nagroda kantosho, którą orzymała Alina Gdeczyk

Dodatkowo w sobotę wieczorem odbyły się egzaminy na stopnie dan kendo, w trakcie których Mateusz Wierzbowski i Alina Gdeczyk pomyślnie zdali na stopień 4 dan kendo oraz Aleksandra Trętowska zdała na stopień 2 dan kendo.

 Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…

 

Kurs instruktorski PZKendo 2016 - posumowanie

W pierwszy weekend lipca w Łodzi odbyła się kolejna edycja kursu instruktorskiego Polskiego Związku Kendo. Wzięli w nim udział instruktorzy i asystenci instruktorów z całej Polski. Pod okiem najbardziej uznanych Polskich szkoleniowców oraz ekspertów od zagadnień związanych z teorią sportu oraz prowadzeniem klubu sportowego.

Po odbyciu ponad 10 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, uczestnicy po ewaluacji prowadzących otrzymali certyfikaty instruktora Polskiego Związku Kendo. Mamy nadzieję, że nowo uzyskane umiejętności i wiedza przyczynią się do rozwoju dyscypliny w naszym kraju.

 

Patronat PZKendo: Animatsuri 2016 - warszawski festiwal kultury japońskiej

Bardzo miło nam przekazać, że w ostatni weekend lipca po raz kolejny w tym roku odbędzie się Warszawski Festiwal Kultury Japońskiej: Animatsuri. Impreza ta za każdym razem przyciąga tysiące entuzjastów Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy mają okazję zapoznać się z wieloma zagadnieniami jego kultury i popkultury.

Należy pamiętać, że kendo odgrywa ważną rolę w życiu młodych ludzi w Japonii, dlatego też bardzo nas cieszy, że organizatorzy dokładają zawsze starań. by tego elementu nie zabrakło na wydarzeniu.  

Dlatego też Polski Związek Kendo po raz kolejny ma przyjemność objąć tę wspaniałą imprezę honorowym patronatem.

Stowarzyszenie Animatsuri zawsze stawało organizacyjnie na wysokości zadania, jednak w tym roku postanowili zawiesić wyżej poprzeczkę i znacznie zwiększyć rozmach wydarzenia. Tegoroczna edycja odbędzie się w warszawskim Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym. Na jej potrzeby wynajęto ponad 25 sal, w tym salę konferencyjną o powierzchni ok. 800m², która posiada profesjonalną scenę teatralną.

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału,
Zarząd Polskiego Związku Kendo

Strona wydarzenia

 

Czerwcowa Warszawska Liga Kendo – Finał sezonu i wyniki rankingu

 

29 czerwca w siedzibie Warszawskiego Stowarzyszenia Kendo odbyła się ostatnia w tym sezonie kolejka Warszawskiej Ligi Kendo. W finałowym turnieju wzięło udział 16 zawodników i zawodniczek z trzech warszawskich klubów.

Ostatecznie zwycięzcą tej odsłony został Maciej Wierzbowski z Warszawskiego Klubu Kendo, który w finale pokonał Mariusza Wiala (również WKK). Trzecim miejscem podzielili się Krzysztof Bosak (WKK) oraz Jacek Lipiński (Tonbo Kendo Warszawa).

Dzięki temu poznaliśmy ostatecznych zwycięzców tego sezonu, którzy zostali odznaczeni na odbywającej się zaraz po turnieju ceromonii rozdania nagród:

Zwycięzcą sezonu 2015/2016 Warszawskiej Ligi Kendo został Krzysztof Bosak.

Drugim miejscem ze względu na równą ilość punktów rankingowych podzielili się Jacek Lipiński i Maciej Wierzbowski

Dodatkowo sędziowie nagrodzili zawodników i zawodniczki, którzy wyróżnili się na tle innych w tym sezonie, a byli to:

Najlepsza zawodniczka: Agata Ziomkowska (WKK)

Najlepszy zawodnik ze stopniem kyu: Bartosz Mienik (WKK)

Nagroda Kantosho za cały sezon: Amelia Mądra (Tonbo Kendo Warszawa)

 

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 86

Najbliższe wydarzenia

4 Czerwca WARSZAWA - Matsuri: piknik z kulturą japońską

11 Czerwca Bydgoszcz - IMP Juniorów i Młodzieży 2016

17-18 Czerwsca Wrocław - Vratislava Cup

Newsletter
Partnerzy i Sponsorzy
Sponsor reprezentacji jodo:
 
Patron Medialny Reprezentacji na MŚ:

iaido.info.pl

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_feed/helper.php on line 46
jodo.pl

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_feed/helper.php on line 46
Zdjęcie losowe
EKC Gdynia 2011

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Użytkownik

Warning: Creating default object from empty value in /home/qunabu/webapps/kendo_archiwum/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 994269
Reklama